Sdílejte tuto stránku

V sobotu 4.10.2020 vstoupila žákovská mužstva florbalového oddílu SK Štětí do nové sezóny turnajem mladších žáků. A jak je již u tohoto oddílu zvykem, trenéři shrnuli turnaj v krátké reportáži: Na začátek sezóny jsme se těšili jako na nové album Jamese Cola. Bohužel, na rozdíl od něho, začátek nebyla úplná bomba. Soupeř z Litvínova nás v prvním utkání jasně přehrával. Nedařilo se nám nic, zbrklost, špatná defenzíva, hra téměř bez příhry. To vše způsobilo konečnou prohru 12:6. Hned poté nás čekalo další utkání. Tentokrát se proti nám postavil Děčín. Družstvo početné na lavičce tak, že by dokázalo odehrát fotbalové utkání a ještě by zvládli postavit i béčko. Do utkání jsme nastoupili s čistou hlavou a vědomím, že nemáme co ztratit a budeme muset vzhledem k výškovému deficitu zabojovat a nevypustit jediný souboj. Byl to boj. Kvalita obranné činnosti se zvedla a dokonce se začaly objevovat náznaky přihrávek. Po tomto zlepšeném výkonu utkání skončilo výhrou 5:4. Poslední zápas nás čekal proti Mostu. Kvalita kombinací a přihrávek se stále zvyšovala, s ním ale i četnost osobních soubojů z obou stran. Nakonec jsme po celkem vyrovnané přestřelce zvítězili 16:8. Závěrem naší trenéři dodávají: Kondici má po letní přípravě naše družstvo skvělou, teď ještě vypilovat práci s hokejkou a výsledky budou ještě lepší. Fotoalbum z turnaje bude brzy následovat.

Florbalový oddíl SK Štětí hledá dobrovolníky na pozici trenér nebo asistent trenéra pro mládežnické týmy. Jedná se o dobrovolnickou činnost v oddíle SK Štětí. Nabídnout můžeme zaškolení na trenérskou licenci D od Českého florbalu, na pozici asistenta není licence nutná. Hledáme každého fanouška našeho oddílu, který by rád našemu týmu pomohl. Nemusí nutně mít o florbalu hlubší znalosti, postačí chuť do práce s dětmi a zájem o aktivní zapojení se na chodu daného týmu. Nabídka je nejvíce vhodná pro rodiče hráčů SK Štětí.

Florbalový oddíl SK Štětí zvažuje vytvoření nového týmu. Od září 2020 máme v úmyslu vytvořit úplně nový tým žen, který by se účastnil soutěže žen v počtu 3+1 hráček na hřišti pod hlavičkou Český florbal. Dívky a ženy od 15-ti let, které mají zájem o florbal ve Štětí by se účastnily krajské soutěže. Jelikož se ale tým musí přihlásit již během května, zajímá nás, zda se dáme takto rychle dohromady. Neváhej proto a ozvy pro více informací našim trenérům Petr Kratochvíl a Petr Losenický.

V pondělí 4.5.2020 proběhla schůze vedení oddílu florbalu SK Štětí, kde se mimo jiné řešila také otázka zahájení činnosti oddílu od 11.5.2020. Výsledkem této debaty je závěr, že oddíl zahájí činnost u všech mládežnických týmů od 11.5. a to na venkovních sportovištích v rámci města Štětí a za podmínek vládních nařízení platných k tomuto datu. Pro více informací se obraťte na trenéra své věkové kategorie, který Vám sdělí podrobnosti o místě a času prvního setkání.

❗ ❗ V současné době je zastavena činnost celého oddílu florbalu SK Štětí až do odvolání.. Moc nás to mrzí a budeme se těšit, až to vše skončí a opět se sejdeme mezi mantinely..